Kulturskolans personal

Expedition

Kulturskolan, Kungsgatan 29, Växjö
Tel 0470-417 58
kulturskolan@vaxjo.se
www.vaxjo.se/kulturskolanlänk till annan webbplats

Kulturskolechef
Magnus Birgersson
Tel: 0470-412 15
magnus.birgersson@vaxjo.se

Biträdande kulturskolechef
Maria Brisvall
Tel: 0470-79 63 49
maria.brisvall@vaxjo.se

Administratör
Maria Rylander
Tel: 0470-417 58
maria.rylander@vaxjo.se

Personal i bokstavsordning

Amina Schlich
Teater och musikal
Tel 076-161 64 41
amina.schlich@skola.vaxjo.se 

Anders Dahlberg
Bild, animaton
Tel: 073-955 34 92
anders.dahlberg@skola.vaxjo.se

Anders Einarsson
Trumpet, trombone, valthorn, tuba
Tel: 073-705 28 75
anders.einarsson@skola.vaxjo.se

Angelica Skarphagen
Musik i klass, sång
Tel: 070-202 96 70
angelica.skarphag@skola.vaxjo.se

Anna Tornehagen
Teater, musikal
Tel: 076-621 69 55
anna.tornehagen@skola.vaxjo.se

Anna-Carin Sundén
Fiol, suzukifiol
Tel: 076-322 18 22
anna-carin.sunden@skola.vaxjo.se  

Björn Lindgren
Musik i klass, gitarr
Tel: 076-893 34 78
bjorn.lindgren@skola.vaxjo.se

Calle Bjelke
Musik i klass, musik i särskolan, kulturkul
Tel: 070-626 36 68
carl.bjelke@skola.vaxjo.se

Edgardo Gonzalez
Bild
Tel: 073-938 16 52

Erik Hallström
Elgitarr
Tel: 070-667 29 21
erik.hallstrom@skola.vaxjo.se

Fredrik Eidenskog
Slagverk
Tel: 070-922 40 00
fredrik.eidenskog@skola.vaxjo.se

Gabriel Szamosi
Cello
gabriel.szamosi@skola.vaxjo.se

Hanna Fehling
Musik i klass, klarinett, saxofon, blockflöjt
Tel: 070-667 12 69
hanna.fehling@skola.vaxjo.se

Hans Parment
Animation, komposition
Tel: 070-553 25 55
hans.parment@skola.vaxjo.se

Inger Björklund
Trumpet, valthorn, tuba
Tel: 076-621 68 22
inger.bjorklund@skola.vaxjo.se

Jan Franzén
Musik i klass, trombone, trumpet, tuba, piano
Tel: 070-352 14 28
jan.franzen@skola.vaxjo.se

Janne Heiskanen
Gitarr, elgitarr
Tel: 070-885 93 65
janne.heiskanen@skola.vaxjo.se

Johan Runesson
Gitarr, elgitarr
Tel: 070-336 97 05
johan.runesson@skola.vaxjo.se

Jonas Stenlund
Cello, suzukicello, kontrabas
Tel: 076-621 68 37
jonas.stenlund@skola.vaxjo.se

Lars Palm 
Bild, film
Tel: 073-047 37 96
lars.palm@skola.vaxjo.se

Lena Gruddpers Ahl
Teater, kulturkul
Tel: 073-948 10 38
lena.ahl@skola.vaxjo.se

Linda Sjöblom
Bild, foto
linda.sjoblom@skola.vaxjo.se 

Lisa Petersson
Sång, kör, musikal
Tel: 070-356 51 22
lisa.petersson@skola.vaxjo.se

Liv Trulsson
Dans, musikal
Tel: 070-989 07 89
liv.trulsson@skola.vaxjo.se

Lone Bakken Pilnäs
Dans, musikal
Tel: 076-088 14 62
lone.bakken-pilnas@skola.vaxjo.se 

Lovisa Pallon
Sång, kör, musikal
Tel: 070-732 64 03
lovisa.pallon@skola.vaxjo.se

Maja Lundbeck
Sång, kör
Tel: 076-621 68 46
maja.lundbeck@skola.vaxjo.se

Malin Svejebäck
Tvärflöjt
Tel: 076-621 68 51
malin.svejeback@skola.vaxjo.se

Markus Thorssell
Piano, sång
Tel: 073-923 73 99
markus.thorssell@skola.vaxjo.se 

Maria Eriksson
Piano, kulturkul
Tel: 076-621 68 29
maria.eriksson@skola.vaxjo.se

Matilda Bremer
Blockflöjt
Tel: 070-736 62 32
matilda.bremer@skola.vaxjo.se

Nina Ivarsson
Musik i klass, sång, piano, tvärflöjt
Tel: 073-357 80 56
nina.ivarsson@skola.vaxjo.se

Per-Magnus Ekström
Piano, musikteori
Tel: 076-621 68 34
per.ekstrom@skola.vaxjo.se

Sara Backman, tjänsledig
Dans
Tel: 070-418 24 18
sara.backman@skola.vaxjo.se

Kristina Paul
Altfiol, fiol
Tel: 076-621 68 35
kristina.paul@skola.vaxjo.se

Thomas Elenvik
Slagverk
Tel: 070-310 60 02
thomas.elenvik@skola.vaxjo.se 

Ulrik Ingmarson
Piano, klarinett, saxofon
Tel: 076-621 68 17
ulrik.ingmarson@skola.vaxjo.se 

Kontakt

Skriv ut
Senast uppdaterad: 13 oktober 2017
Förskola och skola