Administration och övrig personal

Kontaktuppgifter

Epost (om inte annat anges): förnamn.efternamn@vaxjo.se

Växjö kommuns växel

Telefon: 0470-410 00 

Reception

Marica Lindqvist

E-post: marica.lindqvist@vaxjo.se
Telefon: 0470-419 00

Elevexpedition

Erika Birath

E-post: erika.birath@vaxjo.se
Telefon: 0470-435 74

Ekonom

Sophia Petersson

E-post: sophia.petersson@vaxjo.se
Telefon: 0470-431 75

Vaktmästeri

Maria Rosenkvist

E-post: maria.rosenkvist@vaxjo.se
Telefon: 0470-418 96

Bibliotek 

Lina Cesar

E-post: lina.cesar@vaxjo.se
Telefon: 0470-419 03

Planerare

Magnus Fransson

E-post: magnus.fransson3@vaxjo.se 
Telefon: 0470-418 94

Service

Pia Johansson

E-post: pia.johansson2@vaxjo.se
Telefon: 070-239 47 26

Praktiksamordnare

Anders Blomqvist

E-post: anders.blomqvist@vaxjo.se
Telefon: 0470-417 83

Silvana Saglamoglu

E-post: silvana.saglamoglu@vaxjo.se
Telefon: 0470-435 57

Lärarassistenter

Anton Altgård - TE, EE

E-post: anton.altgard@vaxjo.se
Telefon: 0470-418 87

Evelin Hindrikes - BF, VF, VO

E-post: evelin.hindrikes@vaxjo.se
Telefon: 0470-418 86

Marlena Jolanta Beling - IM

E-post: marlena.jolantabeling@vaxjo.se

Resurspedagoger

Cecilia Rosander

E-post: cecilia.rosander@vaxjo.se

Linda Romanenko

E-post: linda.romanenko@vaxjo.se

Christian Tornefelt

E-post: christian.tornefelt@vaxjo.se

Fanny Liljeblom

E-post: fanny.liljeblom@vaxjo.se

Jenny Åstrand

E-post: jenny.astrand@vaxjo.se

Samordnare 11-gården

Nicholas Bruschi

E-post: nicolas.bruschi@vaxjo.se
Telefon: 0470-796 119

Personal 11-gården

Jacobsen, Mattias

E-post: mattias.jacobsen@vaxjo.se

Josefsson, Beatrice

E-post: beatrice.josefsson@vaxjo.se

Kalajdzic, Denis

E-post: denis.kalajdzic@vaxjo.se

Kontakt

Skriv ut
Senast uppdaterad: 30 oktober 2017
Förskola och skola