Elevhälsan

Kontaktuppgifter

Kurator

Andreas Persson

Telefon: 0470-417 99
E-post: andreas.persson@vaxjo.se

Skolsköterska

Anne Hultin

Telefon: 0470-418 98
E-post: annekristine.hultin@vaxjo.se

Skolläkare

Anders Willstedt

E-post: anders.willstedt@vaxjo.se
Telefon: 0470-418 84

Specialpedagoger

Marie Hvit - IM

E-post: marie.hvit@vaxjo.se
Telefon: 0470-79 64 08

Ewa-Lena Eliasson

Specialpedagog m. Tal/språk: Teknikprogrammet, El-och energiprogrammet
Telefon: 072-885 72 35
E-post: ewa-lena.eliasson@vaxjo.se

Speciallärare

Magdalena Bengtson

Speciallärare, läs och skriv: Vård-och omsorgsprogrammet, VVS- och fastighetsprogrammet
Telefon: 0470-419 07
E-post: magdalena.bengtsson@vaxjo.se 

Julia Cruciat

Speciallärare, matematik: Barn-och fritidsprogrammet
Telefon: 0470-411 09
E-post: Julia.cruciat@vaxjo.se 

Socialpedagog

Hassan Arabadji

Telefon: 0470-418 14
E-post: hassan.arabadji@vaxjo.se

Kontakt

Skriv ut
Senast uppdaterad: 16 oktober 2017
Förskola och skola