Lärare

Kontaktuppgifter till lärare

Lärare

E-post (om inte annat anges): förnamn.efternamn@vaxjo.se

Axenbrant, Daniel - VF

VVS-ämnen
E-post: daniel.axenbrant@vaxjo.se

Andersson, Malin - TE

Matematik
E-post: malin.andersson@vaxjo.se 
Telefon: 0470-419 24

Arvidsson, Malin - VF

Svenska, Religion, Sociologi, Hälsopedagogik, Etik och människans livsvillkor
E-post: malin.arvidsson@vaxjo.se
Telefon: 0470-796 412

Barath, Filip - BF

Matematik
E-post: filip.barath@vaxjo.se

Björnsson, Elisabeth - BF

Idrott och hälsa
E-post: elisabeth.bjornsson@vaxjo.se 
Telefon: 0470-419 83

Björk, Veronica- IM

Svenska, Engelska
E-post: veronica.bjork@vaxjo.se
Telefon: 0470-438 57

Broder, Fritz - IM

Svenska, Samhällskunskap, Psykologi, Entreprenörskap
E-post: brf@utb.vaxjo.se 
Telefon: 0470-438 57

Carfalk, Michael - TE

Idrott och hälsa
E-post: michael.carfalk@vaxjo.se 
Telefon: 0470-419 06

Carmvall, Monika - TE

Matematik, Fysik
E-post: monika.carmvall@vaxjo.se 
Telefon: 0470-419 14

Carroll, Louise - VO

Vård- och omsorgsämnen
E-post: louise.carroll@vaxjo.se 
Telefon: 0470-433 06

Dahlgren, Susan - EE

Engelska, Svenska
E-post: susan.dahlgren@vaxjo.se
Telefon: 0470-419 15

Elmkvist, Gillis - TE

Design, Teknikämnen, Matematik, Ellära, Entreprenörskap
E-post: gillis.elmkvist@vaxjo.se

Esaiasson, Joel - BF

Svenska, Engelska, Väktarinriktning
E-post: joel.esaiasson@vaxjo.se

Fridén, Viktoria - VF

Naturkunskap
E-post: viktoria.friden@vaxjo.se 
Telefon: 0470-419 59, 0470-419 13

Grönevik, Carin - BF

Samhällskunskap, Psykologi, Sociologi
E-post: Carin.gronevik@vaxjo.se
Telefon: 0470-419 28

Hallberg Stenberg, Monika - TE

Svenska, Engelska
E-post: monika.hallberg@vaxjo.se

Hammarsten Rosander, Johan - IM

Svenska, Historia

Hoberg, Jan-Åke - VF

VVS-ämnen
E-post: jan-ake.hoberg@vaxjo.se
Telefon: 0470-418 17, 0470-419 54

Håkansson, Anna - VO

Vård- och omsorgsämnen
E-post: anna.hakansson@vaxjo.se

Håkansson, Stina - BF

Barn- och fritidsprogrammet
E-post: stina.hakansson@vaxjo.se

Johansson, Sara - VO

Svenska, Religion
E-post: josa@utb.vaxjo.se 
Telefon: 0470-435 84

Joas-Karlsson, Elke - TE

Historia, Religion
E-post: elke.joas-karlsson@vaxjo.se 
Telefon: 0470-419 14

Karlsson, Anders - EE

Elämnen EEEL, EEAU
E-post: anders.karlsson@vaxjo.se 
Telefon: 0470-418 19

Karlström, Johan - TE

Teknikämnen, Entreprenörskap
E-post: johan.karlstrom@vaxjo.se

Karlsson-Duveland, Liselotte - BF

Karaktärsämnen BF
E-post: liselotte.karlssonduveland@vaxjo.se
Telefon: 0470-419 02

Karlsson, Anton - VF

Idrott
E-post: anton.karlsson@vaxjo.se

Karlsson, Leif - EE

Elämnen
E-post: leif.karlsson@vaxjo.se

Karlsson, Maria - IM

Engelska, Religion

Larsson, Astrid Saabye

Engelska
E-post: astrid.saabyelarsson@vaxjo.se

Levin, Bo - EE/IT

Dataämnen EEDAT
E-post: bo.levin@vaxjo.se 
Telfon: 0470-435 35

Löfgren, Magnus - IM

Matematik, UF
E-post: magnus.lofgren@vaxjo.se
Telefon: 0470-438 57

Lundberg, Daniel - TE/IT

IT-ämnen, Programmering, Matematik, TE4
E-post: daniel.lundberg@vaxjo.se
Telefon: 0470-410 06

Lyzell, Peter - EE/IT

Dataämnen EEDAT 
E-post: peter.lyzell@vaxjo.se

Malmqvist, Alexandra Navarette Rey

Matematik
E-post: alexandra.navarettereymalmqvist@vaxjo.se

Matsson, Lars - EE/IT

Dataämnen EEDAT
E-post: lars.mattsson@vaxjo.se
Telefon: 0470-41821

Martin, Tomoko - IM

Resurspedagog IM, Japanska
E-post: tomoko.yamashitamartin@vaxjo.se 
Telefon: 0470-438 57

Möllerberg, Mikael - TE

Svenska
E-post: mikael.mollerberg@vaxjo.se

Nilsson, Marcus - VO

Historia, Samhällskunskap, Entreprenörskap
E-post: marcus.nilsson@vaxjo.se
Telefon: 0470-435 83

Nilsson, Katarina - VO

Vård- och omsorgsämnen
E-post: katarina.nilsson@vaxjo.se
Telefon: 0470-433 06

Nilsson, Tomas - TE/IT

IT-ämnen (TE), Programmering, Matematik, TE4
E-post: tomas.nilsson@vaxjo.se

Olofsson, Camilla - IM

Svenska, Engelska
E-post: camilla.olofsson@vaxjo.se
Telefon: 0470-438 57

Poulsen, Andreas - IT

Webbutveckling
E-post: andreas.paulsen@vaxjo.se

Pecikoza, Sanjin - EE

Engelska
E-post: sanjin.pecikoza@vaxjo.se

Persson, Fredrik - EE

Samhällskunskap, Historia
E-post: fredrik.persson@vaxjo.se
Telefon: 0470-437 44

Petersson, Simon - VF

VVS-ämnen
E-post: simon.petersson@vaxjo.se

Pola, Tomas - EE

Dataämnen, Elektronikämnen, Mekatronik, EEDAT
E-post: tomas.pola@vaxjo.se 
Telefon: 0470-418 42

Rydman, Ellinor - BF

Karaktärsämnen BF
E-post: ellinor.rydman@vaxjo.se

Sjöstrand, Jessica  - TE

Teknik, Matematik
E-post: jessica.sjostrand@vaxjo.se

Sopelsa, Anna - VF

Engelska, Svenska 
E-post: mailto:anna.sopelsa@vaxjo.se 
Telefon: 0470-419 59

Soderqvist, Conny - EE

Elämnen
E-post: conny.soderqvist@vaxjo.se

Stenholm, Catharina - TE

Svenska, Religion
E-post: catharina.stenholm@vaxjo.se

Stenman, Håkan - TE

Matematik, Fysik
E-post: hakan.stenman@vaxjo.se 
Telefon: 0470-419 24

Strand, Lina - TE

Kemi
E-post: lina.strand@vaxjo.se

Ståhl, Leif - VO

Engelska
E-post: leif.stahl@vaxjo.se 
Telefon: 0470 - 435 83

Svanström, Emma- EE

Historia, Religion
E-post: emma.svanstrom@vaxjo.se

Svensson, Anton - TE

Matematik, Fysik
E-post: anton.svensson@vaxjo.se

Svensson, Per-Johan - IM

Svenska, Geografi, Samhällskunskap
E-post: per-johan.svensson@vaxjo.se
Telefon: 0470-438 57

Svensson, Peter - BF

Svenska som andraspråk

Sällberg, Anders  - EE

Elämnen
E-post: anders.sallberg@vaxjo.se 
Telefon: 0470-418 22

Thuresson, Alf - EE

Elämnen EEAU
E-post: alf.thuresson@vaxjo.se 
Telefon: 0470-418 22

Tuvestam, Tim - TE/IT

Programmering
E-post: tim.tuvestam@vaxjo.se

Wernow, David - TE/IT

IT-ämnen (TE), Programmering
E-post: david.wernow@vaxjo.se

Wessel-Håkansson, Lars - VF

Idrott och hälsa
E-post: lars.wessel-hakansson@vaxjo.se
Telefon: 0470-419 06, 0470-419 54

Wiksten, Jenny - IM

E-post: jenny.wiksten@vaxjo.se

Winberg, Johannes - EE/IT

Dataämnen EEDAT
E-post: johannes.winberg@vaxjo.se

Zulic, Faruk - EE/IT

Dataämnen EEDAT
E-post: faruk.zulic@vaxjo.se
Telefon: 0470-435 53

Åström, Lars-Erik - EE/IT

E-post: larserik.astrom@vaxjo.se

Kontakt

Skriv ut
Senast uppdaterad: 20 september 2017
Förskola och skola