Skärpta regionala rekommendationer gäller i Kronobergs län fram till 31 maj

Stäng meddelande

Kontakta Braås skola

Kontaktuppgifter till personal på Braås skola.

Frånvaroanmälan

Se Frånvaroanmälan

Administratör

Anne Lindström
Telefon: 0474-62 20 01
E-post: anne.lindstrom@vaxjo.se

Administratör

Maria Carlfalk, tisdag och torsdag
Telefon: 0474-62 20 03
E-post: maria.carlfalk@vaxjo.se

Rektor F-3

Linda Erlandsson
Telefon 0474-62 20 06
E-post: linda.erlandsson@vaxjo.se

Rektor 4-9

Cecilia Wenner Hollström
Telefon 0474-62 20 02
E-post: cecilia.wenner@vaxjo.se

Biträdande rektor 4-9

Andreas Malm
Telefon 0474 -62 20 04
E-post: andreas.malm@vaxjo.se

Rektor förskola

Marie Tegnvallius
Telefon: 0474-62 20 05
E-post: marie.tegnvallius@vaxjo.se

Vaktmästare

Stefan Lagercrantz
E-post: stefan.lagercrantz@vaxjo.se

Fritidshem

Röda skolan
Telefon: 0474-62 20 24

Bibliotek

Telefon: 0474-62 20 40

Skolsköterska

Christine Bernefalk
Telefon: 0474-62 20 07
E-post: christine.bernefalk@vaxjo.se

Elevkordinator

Jennie Jönsson
E-post: jennie.jonsson@vaxjo.se

Arbetsrum årskurs F-3

Telefon: 0474-62 20 15

Arbetsrum årskurs 4-6

Telefon: 0474 - 62 20 11

Arbetsrum årskurs 7-9, nere

Telefon: 0474-62 20 13

Arbetsrum årskurs 7-9, uppe

Telefon: 0474-62 20 14

Kontakt

Skriv ut
Senast uppdaterad: 15 januari 2021
Förskola och skola