Kontakta Lammhults skola

Kontaktuppgifter till personal på Lammhults skola.

Frånvaroanmälan

Se Frånvaroanmälan

Expeditionens öppettider

Måndag klockan 8-12
Tisdag klockan 13-16
Onsdag klockan 8-12
Torsdag klockan 8-12
Fredag klockan 8-12
Lunch klockan 12-13

Administratör

Jessica Nilsson
Telefon: 0472- 26 83 02
E-post: jessica.nilsson@vaxjo.se

Rektor årskurs 4-9

Olof Westeson
Telefon: 0472- 26 83 03
E-post: Olof.Westeson@vaxjo.se

Rektor fritidshem, förskoleklass, årskurs 1, 2 och 3

Ingela Aksell
Telefon: 0472-26 83 05
E-post: Ingela.Aksell@vaxjo.se

Vaktmästare

Petter Magnusson
Telefon: 0472-26 83 35

Fritidshem

Rubinen

Telefon: 0472-26 83 24

Opalen

Telefon: 0472- 26 83 29

Smaragden

Telefon: 0472-26 83 23 

Personalrum förskoleklass, årskurs 1, 2 och 3

Telefon: 0472-26 83 22

Personalrum årskurs 4-6

Telefon: 0472- 26 83 10

Personalrum årskurs 7-9

Telefon: 0472- 26 83 12

Skolsköterska

Sofia Nikolausson
Telefon: 0472-26 83 08
E-post: Sofia.Nikolausson@vaxjo.se

Specialpedagog

Maria Dahl
Telefon: 0472-26 83 06
E-post: Maria.Dahl@skola.vaxjo.se

Studie- och yrkesvägledning

Karin Gustavsson
E-post: karin.gustavsson@vaxjo.se
Telefon: 0472- 26 83 04

Kurator

Dennis Jonsson
E-post: dennis.jonsson@vaxjo.se
Telefon: 0472-26 83 09

Kontakt

  • Lammhults skola

    Expedition

    0472-26 83 02

    info@vaxjo.se

    Besöksadress

    Herrgården, Lammhult

    Postadress

    Växjö kommun

    Lammhults skola

    Box 1222, 351 12 Växjö

Skriv ut
Senast uppdaterad: 11 mars 2020
Förskola och skola