Eldningsförbud i Kronobergs län

Eldningsförbud gäller i hela Kronobergs län från den 12 juni klockan 8.00 och tills vidare.

Stäng meddelande

Kontakta Lillestadskolan

Kontaktuppgifter till personal på Lillestadskolan.

Frånvaroanmälan

Se Frånvaroanmälan

Vid frågor kontakta rektor eller biträdande rektor nedan.

Rektor

Henrik Elfving
Telefon: 0470-418 47
E-post: henrik.elfving@vaxjo.se

Biträdande rektor

Amira Palo
Telefon: 0470-79 67 16
E-post: amira.palo@vaxjo.se

Administratör

Jehona Azemi
Telefon: 0470- 436 73
E-post:
Jehona.azemi@vaxjo.se

Bibliotek

Ann-Sofi Nilsson
Telefon: 0470-43969
E-post: ann-sofi.nilsson@vaxjo.se

Skolsköterska

Frida Falkenström
Telefon: 0470-419 38
E-post: frida.falkenstrom@vaxjo.se

Vaktmästare

Samed Alaktbari
Telefon: 0470-43862
E-post: samed.alaktbari@vaxjo.se

Fastighetsskötare

Vöfab
Telefon: 0470-418 00

Fritidshem

Förskoleklass/Rubinen

Telefon: 0470-411 01

Diamanten

Telefon: 0470-411 04

Morgon-/stängningsfritids

Telefon: 0470-411 04

Kristallen

Telefon: 0470-436 75

Kök

Nathalie Tallefors
Telefon: 0470-416 36
E-post: nathalie.tallefors@vaxjo.se


Kontakt

  • Lillestadskolan

    Expedition

    0470-436 73

    info@vaxjo.se

    Besöksadress

    Gamla Norrvägen 54, Växjö

    Postadress

    Växjö kommun

    Lillestadskolan

    Box 1222, 351 12

Skriv ut
Senast uppdaterad: 10 mars 2021
Förskola och skola