Kontakta Lillestadskolan

Kontaktuppgifter till personal på Lillestadskolan.

Frånvaroanmälan

Se Frånvaroanmälan

Expeditionens öppettider

07:30-16:00 tisdag och torsdag varje vecka samt varannan fredag, jämn vecka.

Administratör

Jennie Gulliksson
Telefon: 0470-436 73
E-post: jennie.gulliksson@vaxjo.se

Rektor

Henrik Elfving
Telefon: 0470-418 47
E-post: henrik.elfving@vaxjo.se

Biträdande rektor

Amira Palo
Telefon: 0470-79 67 16
E-post: amira.palo@vaxjo.se

Bibliotek

Ann-Sofi Nilsson
Telefon: 0470-43969
E-post: ann-sofi.nilsson@vaxjo.se

Skolsköterska

Lisbeth Damberg
Telefon: 0470-419 75
E-post: lisbeth.damberg@vaxjo.se

Vaktmästare

Samed Alaktbari
Telefon: 0470-43862
E-post: samed.alaktbari@vaxjo.se

Fastighetsskötare

Vöfab
Telefon: 0470-418 00

Fritidshem

Förskoleklass/Rubinen

Telefon: 0470-411 01

Diamanten

Telefon: 0470-411 04

Morgon-/stängningsfritids

Telefon: 0470-411 04

Kristallen

Telefon: 0470-436 75

Kök

Nathalie Tallefors
Telefon: 0470-416 36
E-post: nathalie.tallefors@vaxjo.se


Kontakt

  • Lillestadskolan

    Expedition

    0470-436 73

    info@vaxjo.se

    Besöksadress

    Gamla Norrvägen 54, Växjö

    Postadress

    Växjö kommun

    Lillestadskolan

    Box 1222, 351 12

Skriv ut
Senast uppdaterad: 15 april 2020
Förskola och skola