Kontakta Ljungfälleskolan

Kontaktuppgifter till personal på Ljungfälleskolan.

Frånvaroanmälan

Se Frånvaroanmälan

Samordnare/administratör
Carina Palmqvist
Telefon: 0470-437 55
E-post: carina.palmqvist@vaxjo.se

Rektor
Emma Linderholm
Telefon: 0470-418 56
E-post: emma.linderholm@vaxjo.se

Biträdande rektor
Johan Lööf
Telefon: 0470-439 53
E-post: johan.loof@vaxjo.se

Samordnare/administratör
Magdalena Nordfjell
Telefon: 0470-73 47 10
E-post: magdalena.nordfjell@vaxjo.se

Rektor - grundsärskolan A-H
Linus Skarp
Telefon: 0470-419 21
E-post: linus.skarp@vaxjo.se

Biträdande rektor - grundsärskolan A-H
Stina Dahlström Ohlson
Telefon: 0470-79 63 65
E-post: stina.dahlstromohlson@vaxjo.se

Rektor - grundsärskolan O-Z
Mathilda Moser
Telefon: 0470-436 90
E-post: mathilda.moser@vaxjo.se

Biträdande rektor - grundsärskolan O-Z
Susanne Morgan
Telefon: 0470-79 61 76
E-post: susanne.morgan@vaxjo.se

Granatäpplet fritids/Fa, 1a och 2a
Telefon: 0470-432 26

Äppelbo fritids/Fc och 1c
Telefon: 0470-431 49

Skogsäpplet fritids/Fb, 1b, 2b
Telefon: 0470-435 32

Vildäpplet fritids/årskurs 3
Telefon: 0470-418 60

Årskurs 4-6
Telefon: 0470-79 64 65

Delfinen
Telefon: 0470-436 72

Valen
Telefon: 0470-79 62 05

Hajen
Telefon: 0470-415 53

Molnet och Stjärnfallet
Telefon: 0723-68 50 26

Regnbågen och Snöflingan
Telefon: 0470-435 59, 0708-60 93 81

Solstrålen och Norrskenet
Telefon: 0470-436 28, 0766-21 65 93

Skolsköterska

Anna Kjellman
Telefon: 0470- 418 58
E-post: anna.kjellman@vaxjo.se

Vaktmästare

Jasmin Kolonic
Telefon: 0470-431 76

Niklas Johansson
Telefon: 0708-870 795

Kontakt

  • Ljungfälleskolan

    Expedition

    0470-437 55

    info@vaxjo.se

    Besöksadress

    Drabantvägen 4, Växjö

    Postadress

    Växjö kommun

    Ljungfälleskolan

    Box 1222, 351 12

Skriv ut
Senast uppdaterad: 4 februari 2020
Förskola och skola