Kontakta Pilbäckskolan

Kontaktuppgifter till personal på Pilbäckskolan.

Frånvaroanmälan

Se Frånvaroanmälan

Administratör

Magnus Andersson
Telefon: 0470- 432 92
E-post: magnus.andersson@vaxjo.se

Rektor

Agneta Johansson
Telefon: 0470-418 08
E-post: agneta.johansson4@vaxjo.se

Biträdande rektor

Anette Falkheimer
Telefon: 0470- 432 93
E-post: anette.falkheimer@skola.vaxjo.se

Biträdande rektor

Susanne Morgan
Telefon: 0470- 79 61 76
E-post: susanne.morgan@vaxjo.se

Vaktmästare

Mats Hell
Telefon: 073-390 87 84
E-post: mats.hell@vaxjo.se

Fritidshem

Pilen Telefon: 0470-434 65
Bäcken Telefon: 0470-434 64

Förskoleklass

F-klass A 0470-79 65 99
F-klass B 0470-79 65 98

Skolsköterska
Linda Delefelt
Telefon: 0470-418 83
Epost: linda.delefelt@vaxjo.se

Studie- och yrkesvägledning

Ida Johansson
E-post: ida.johansson2@vaxjo.se

Postadress: Pilbäckskolan, Box 1222, 351 12 Växjö

 

Skriv ut
Senast uppdaterad: 16 maj 2019
Förskola och skola