Elevhälsan

Vi vill undanröja hinder för din lust att lära.
Välkommen med stora eller små ”bekymmer"...

Jeanette Andersson

Skolsköterska för Bygg- och anläggningsprogrammet (BA), Hantverksprogrammet (HV), Industritekniska programmet (IN) och Restaurang- och livsmedelsprogrammet (RL).
E-post: jeanette.andersson@vaxjo.se
Telefon: 0470-417 97

Sofi Runesson

Skolsköterska för Estetiska programmet (ES), Fordons- och transportprogrammet (FT), Samhällsvetenskapsprogrammen (SA) och Yrkesintroduktion (IMYRK).
E-post: sofi.runesson@vaxjo.se
Telefon: 0470-417 96

Jeanette Stjernblom

Skolsköterska för Ekonomiprogrammet (EK), Gymnasiesärskolan (GYSÄR), Handels- och adminstrationsprogrammet (HA) och Hotell- och turismprogrammet (HT).
E-post: jeanette.stjernblom@vaxjo.se
Telefon: 0470-431 47

Lena Carlberg

Skolkurator för Ekonomiprogrammet (EK), Handels- och adminstrationsprogrammet (HA) och Hotell- och turismprogrammet (HT)
E-post: lena.carlberg@vaxjo.se
Telefon: 0470-79 69 87

Pia Titusson

Skolkurator för Estetiska programmet (ES), Fordon- och transportprogrammet ( FT) Samhällsvetenskapsprogrammen (SA) och Yrkesintroduktion (IMYRK).
E-post: pia.titusson@vaxjo.se
Telefon: 0470-418 03

Frida Wulff

Skolkurator för Bygg- och anläggningsprogrammet (BA), Hantverksprogrammet (HV), Industritekniska programmet (IN),  och Restaurang- och livsmedelsprogrammet (RL).
E-post: frida.wulff@vaxjo.se
Telefon: 0470-410 97

Monica Danielsson

Skolkurator för Gymnasiesärskolan (GYSÄR)
E-post: monica.danielsson@vaxjo.se
Telefon: 0470-438 39

Jitka Gullstrand

Specialpedagog för Estetiska programmet ( ES) och Samhällsvetenskapsprogrammet (SA).
E-post: jitka.gullstrand@vaxjo.se
Telefon: 0470-418 28

Catharina Rappner

Specialpedagog för Bygg- och anläggningsprogrammet (BA), Hantverksprogrammet (HV), Industritekniska programmet (IN) och Restaurang- och livsmedelsprogrammet (RL).
E-post: catharina.rappner@vaxjo.se
Telefon: 0470-418 12

Mattias Jakobsen

Specialpedagog för Ekonomiprogrammet (EK), Handels- och administrationsprogrammet (HA) och Hotell- och turismprogrammet (HT)
E-post: mattias.jakobsen@vaxjo.se
Telefon: 0470-79 64 61

Sanja Hadzic

Specialpedagog för Fordons- och transportprogrammet (FT) och Yrkesintroduktion (IMYRK).
E-post: sanja.hadzic@vaxjo.se
Telefon: 0470-431 22

Joakim Fransson

Specialpedagog för Gymnasiesärskolan (GYSÄR)
E-post: joakim.fransson@vaxjo.se
Telefon: 0470-435 97

Ali Dige Adbirisak

Elevvärd
E-post: adbirisak.alidige@vaxjo.se
Telefon: 0470-79 61 88

Björn Molin

Elevkordinator
E-post: bjorn.molin@vaxjo.se
Telefon: 0470-73 47 19

Kontakt

Skriv ut
Senast uppdaterad: 11 augusti 2021
Kungsmadskolan