Planerat it-underhåll leder till störningar i e-tjänster, webbplatser och molntjänster i helgen

Fredag och lördag den 13-14 maj kan det bli störningar, helt eller delvis, på datasystem och internettjänster som du är van att använda vid kontakten med Växjö kommun.

Stäng meddelande

Elevhälsoteamet

Kontaktuppgifter till elevhälsan.

Elevkoordinator

Theres Johansson

Telefon: 076-645 31 47
E-post: theres.johansson@vaxjo.se

Kurator

Andreas Persson

Telefon: 0470-417 99
E-post: andreas.persson@vaxjo.se

Linda Johansson

Telefon: 0470-79 67 18
E-post: linda.johansson4@vaxjo.se

Skolsköterska

Anne Hultin

Telefon: 0470-418 98
E-post: annekristine.hultin@vaxjo.se

Ann Tolgén

Telefon: 0470-79 64 85
E-post: ann.tolgen@vaxjo.se


Skolläkare

Ida Westin

E-post: ida.westin@vaxjo.se
Telefon: 0470-418 84

Specialpedagoger

Marie Hvit - IM

E-post: marie.hvit@vaxjo.se
Telefon: 0470-79 64 08

Mona Zakrisson-Ehn - IM, Resursteamet

E-post: mona.zakrisson-ehn@vaxjo.se
Telefon: 0470-415 42

Eva-Lena Eliasson

Specialpedagog m. Tal/språk: Teknikprogrammet, El-och energiprogrammet
Telefon: 072-885 72 35
E-post: eva-lena.eliasson@vaxjo.se

Speciallärare

Magdalena Bengtson

Speciallärare, läs och skriv: Barn-och fritidsprogrammet, VVS- och fastighetsprogrammet, Vård-och omsorgsprogrammet
Telefon: 0470-419 07
E-post: magdalena.bengtsson@vaxjo.se 

Julia Cruciat

Speciallärare, matematik
Telefon: 0470-411 09
E-post: Julia.cruciat@vaxjo.se 

Socialpedagog

Anna Sundgren

Telefon: 072-161 96 29
E-post: anna.sundgren@vaxjo.se

Kontakter

Senast uppdaterad: 7 december 2021