Planerat it-underhåll leder till störningar i e-tjänster, webbplatser och molntjänster i helgen

Fredag och lördag den 13-14 maj kan det bli störningar, helt eller delvis, på datasystem och internettjänster som du är van att använda vid kontakten med Växjö kommun.

Stäng meddelande

Lärare

Här finns kontaktuppgifter till lärare på Teknikum i Växjö.

Lärare på Teknikum

E-post (om inte annat anges): förnamn.efternamn@vaxjo.se

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Å Ä Ö

Andersson, Anette - VO

Vård- och omsorgsämnen
E-post: anette.andersson@vaxjo.se 

Arvidsson, Malin - VF

Svenska, Religion, Sociologi, Hälsopedagogik, Etik och människans livsvillkor
E-post: malin.arvidsson@vaxjo.se

Bonell, Marie - TE

Svenska och engelska
E-post: marie.bonell@vaxjo.se 

Björk, Veronica- IM

Svenska, Engelska
E-post: veronica.bjork@vaxjo.se

Broder, Fritz - IM

Svenska, Samhällskunskap, Psykologi, Entreprenörskap
E-post: fritz.broder@vaxjo.se 

Carfalk, Michael - TE

Idrott och hälsa
E-post: michael.carlfalk@vaxjo.se 

Carlberg, Johan - EEDAT

E-post: johan.carlberg@vaxjo.se 

Carroll, Louise - VO

Vård- och omsorgsämnen
E-post: louise.carroll@vaxjo.se 

Cooper, Linda - IM

Svenska, Engelska
E-post: linda.cooper@vaxjo.se
Telefon: 073-153 63 43

Dahlgren, Susan - EE

Engelska, Svenska
E-post: susan.dahlgren@vaxjo.se

Dahlqvist, Ebbe - EEDAT

Larm
E-post: ebbe.dahlqvist@vaxjo.se

Esaiasson, Joel - BF

Svenska, Engelska, Väktarinriktning
E-post: joel.esaiasson@vaxjo.se

Fredriksson, Bengt - EE

Elämnen
E-post: bengt.fredriksson@vaxjo.se

Gardy, Lina - VF

Naturkunskap, Matematik
E-post: lina.gardy@vaxjo.se

Glans, Linus - IM, E-sport

Svenska, Svenska som andraspråk, E-sport
E-post: linus.nilsson@vaxjo.se
Telefon: 0470-438 57

Gustavsson, Ola - EE

EEAU
E-post: ola.gustavsson@vaxjo.se

Heiman, Johanna - BF

Barn- och fritidsprogrammet
E-post: johanna.heiman@vaxjo.se

Hindrikes, Evelin

Sociologi
E-post: evelin.hindrikes@vaxjo.se
Telefon: 0470-418 86

Hoberg, Jan-Åke - VF

VVS-ämnen
E-post: jan-ake.hoberg@vaxjo.se

Hultqvist, Julia - TE

Entreprenörskap
E-post: julia.hultqvist@vaxjo.se

Håkansson, Daniel - EE

Samhällskunskap
E-post: daniel.hakansson@vaxjo.se

Håkansson, Stina - BF

Barn- och fritidsprogrammet
E-post: stina.hakansson@vaxjo.se

Johansson, Sara - VO

Svenska, Religion
E-post: sara.johansson4@vaxjo.se 

Joas-Karlsson, Elke - TE

Historia, Religion
E-post: elke.joas-karlsson@vaxjo.se 

Karlström, Johan - TE

Teknikämnen, Entreprenörskap
E-post: johan.karlstrom@vaxjo.se

Karlsson, Anton - VF

Idrott och hälsa, Historia
E-post: anton.karlsson@vaxjo.se

Karlsson, Leif - EE

Elämnen
E-post: leif.karlsson@vaxjo.se

Karlsson, Maria - IM

Engelska, Religion
E-post: maria.karlsson6@vaxjo.se

Lagergren, Malin - TE

Matematik
E-post: malin.lagergren@vaxjo.se

Larsson, Astrid Saabye - IM

Engelska
E-post: astrid.saabyelarsson@vaxjo.se

Linder, Therese - IM

Matematik
E-post: therese.linder@vaxjo.se
Telefon: 0470-438 57

Lundberg, Daniel - TE

IT-ämnen, Programmering, Matematik, TE4
E-post: daniel.lundberg@vaxjo.se

Lyzell, Peter - EE

Dataämnen EEDAT 
E-post: peter.lyzell@vaxjo.se

Löfgren, Magnus - IM

Matematik, UF
E-post: magnus.lofgren2@vaxjo.se

Malmqvist, Alexandra Navarette Rey - VO

Matematik
E-post: alexandra.navarettereymalmqvist@vaxjo.se

Mares, Renate - TE

Engelska, Svenska
E-post: renate.mares@vaxjo.se

Matsson, Cecilia - IM

Matematik, Fysik
E-post: cecilia.mattsson@vaxjo.se
Telefon: 0470-438 57

Matsson, Lars - EE

Dataämnen EEDAT
E-post: lars.mattsson@vaxjo.se

Martin, Tomoko - IM

Resurspedagog IM, Japanska
E-post: tomoko.yamashitamartin@vaxjo.se 

Möllerberg, Mikael - TE

Svenska
E-post: mikael.mollerberg@vaxjo.se

Nilsson, Marcus - VO

Historia, Samhällskunskap, Entreprenörskap
E-post: marcus.nilsson@vaxjo.se

Nilsson, Katarina - VO

Vård- och omsorgsämnen
E-post: katarina.nilsson@vaxjo.se

Nilsson, Tomas - TE

IT-ämnen (TE), Programmering, Matematik
E-post: tomas.nilsson@vaxjo.se

Olofsson, Camilla - IM

Svenska, Engelska
E-post: camilla.olofsson@vaxjo.se

Pantzar, Patrik - EE

Elämnen
E-post: patrik.pantzar@vaxjo.se

Pecikoza, Sanjin - EE

Engelska
E-post: sanjin.pecikoza@vaxjo.se

Rydman, Ellinor - BF

Karaktärsämnen BF
E-post: ellinor.rydman@vaxjo.se

Rönnlund, Emma - EE

Historia, Religion
E-post: emma.ronnlund@vaxjo.se

Sjöstrand, Jessica  - TE

Teknik, Matematik
E-post: jessica.sjostrand@skola.vaxjo.se

Somesfalean, Gabriel-Grig - TE

Matematik, Fysik, Kemi 
E-post: gabriel-grig.somesfalean@vaxjo.se 

Steneros, Linda - TE

Svenska
E-post: linda.steneros@vaxjo.se

Stenman, Håkan - TE

Matematik, Fysik
E-post: hakan.stenman@vaxjo.se 

Ståhl, Leif - VO

Engelska
E-post: leif.stahl@vaxjo.se 

Svensson, Per-Johan - IM

Svenska, Geografi, Samhällskunskap
E-post: per-johan.svensson@vaxjo.se

Svensson, Peter - BF

Svenska som andraspråk
E-post: peter.svensson@vaxjo.se

Svensson, Sara - IM

Matematik, Idrott
E-post: sara.svensson@vaxjo.se

Söderqvist, Conny - EE

Elämnen
E-post: conny.soderqvist@vaxjo.se

Sörensen, Helena  - TE

Matematik, Fysik
E-post: helena.sorensen@vaxjo.se 

Thuresson, Alf - EE

Elämnen EEAU
E-post: alf.thuresson@vaxjo.se 

Tuvestam, Tim - TE

Programmering
E-post: tim.tuvestam@vaxjo.se

Vladut, Andreea - VF

Engelska, Svenska, Svenska som andraspråk
E-post: andreea.vladut@vaxjo.se

Wernow, David - TE

IT-ämnen (TE), Programmering
E-post: david.wernow@vaxjo.se

Wiberg, Elin

E-post: elin.wiberg@vaxjo.se

Wiksten, Jenny - IM

E-post: jenny.wiksten@vaxjo.se

Zulic, Faruk - EE

Dataämnen EEDAT
E-post: faruk.zulic@vaxjo.se

Kontakter

Senast uppdaterad: 7 december 2021